• Żagle Słowak
  • Rejs Słowaka
  • dzien sportu słowak
  • Narty Słowak
  • Sala gimnastyczna
  • windsurfing słowak

Słowak to tradycja, a tradycją naszej szkoły jest między innymi narciarstwo i turystyka. Te dwie składowe łączy w sobie skituring. W dniu 25 stycznia odbyło się pierwsze szkolenie skiturowe dla uczniów liceum i gimnazjum. Skituring to sport wymagający, nie chodzi tu tylko o sprzęt, który musi być odpowiednio dobrany, ale również o kondycję i umiejętności narciarskie, które potrzebne są przy zjazdach. Młodzież biorąca udział w tym pionierskim wydarzeniu poradziła sobie wzorowo! Już padały plany kolejnych wyjść! 

Szkolenie odbyło się w Beskidzie Śląskim w Szczyrku, a uczniowie wraz z nauczycielami Krzysztofem Kwietniem i Szymonem Słomą zdobywali Małe Skrzyczne. 

Szkolna reprezentacja koszykówki dziewczyn w dniu wczorajszym wywalczyła 3 miejsce w Mistrzostwach Chorzowa. Warto napisać, że w całym turnieju dziewczyny przegrały tylko jeden mecz, i to po bardzo zaciętej walce :) 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów! 

Skład: Agnieszka Ibek, Głodek Weronika, ‎Aleksandra Tarnowska, ‎Martyna Zimek, Dorota Wiechno, Karolina Lis, Magda Duda, Julia Gaweł, Alicja Droździok, ‎Bazger Basia, Czomperlik Magda, ‎Kaja Sladkowska

Trener: Szymon Słoma

W środę 25.10.2017 uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce w Zawodach Rejonowych w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

W składzie naszej drużyny byli : KAMIL RATAJCZYK (klasa IId ), MIKOŁAJ MIROCHA (klas IIb ), JAKUB FAJFER (klasa Ib), MATEUSZ CHARKOT (klasa IIa), FILIP ŚLĘZAK (klasa II d), JULIAN NARIMANY KOJOUR (klasa IIb) BŁAŻEJ BODYNEK (klasa IIa)

Wcześniej w/w uczniowie zajęli III miejsce w zawodach miejskich.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

W niedzielę, na hali MORiS, rozegrano Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Tenisie Stołowym. Z powodzeniem startowali w nich nasi uczniowie. Bartłomiej Rupeć zajął 3 miejsce pokonując Tomasza Szafarczyka w walce o podium. Gratulujemy i życzymy wielu udanych występów w tym roku szkolnym.