• windsurfing słowak
 • dzien sportu słowak
 • Rejs Słowaka
 • Sala gimnastyczna
 • Narty Słowak
 • Żagle Słowak

W dniach 2-6 marca klasa I A liceum IV-letniego przebywała na obozie narciarskim na Klimczoku, gdzie od ubiegłego roku wyjeżdżają wszystkie klasy I uczące się w naszym liceum. Młodzież miała okazję uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie, a przede wszystkim być razem w tak pięknym miejscu.

 

klimczok oboz

Miło nam poinformować, że nasze siatkarki zostały mistrzyniami Chorzowa!!! W finale, który odbył się w naszej szkole pokonały bez straty seta kolejno reprezentację CKZiU oraz SMS IX LO.

Skład zwycięskiej drużyny: Julianna Ostrowska 3b, Karolina Lis 3b, Kinga Grycman Ie IV, Basia Bazger 3d, Ania Krzywiecka 2c, Magda Skubacz Id IV, Julia Skoczek 3b, Zuzia Bochenek 2b, Dominika Pluta 1bIV, Wiktoria Grześkowiak Id, Magda Dudek 2b, Wiktoria Ha 1a IV, Basia Gibińska 1c IV

Najlepszą zawodniczką turnieju została Julianna Ostrowska.🙂

Serdecznie gratulujemy.

siatkówka

 

W dniach 7-12 września uczniowie Słowaka żeglowali Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich! W czasie rejsu uczniowie zdobywali umiejętności żeglarskie, poznawali teorię żeglowania oraz samodzielnie przygotowywali posiłki. Co prawda to tylko kilka dni, ale rejs to prawdziwa szkoła życia! Wiatr dopisywał, przechyły i refowanie żagli nam niestraszne! 

Wielkim sukcesem okazał się projekt, który trwał od poprzedniego rejsu. Trzech uczniów zdobyło uprawnienia żeglarza jachtowego, a kolejne pięć osób sternika motorowodnego! Wszystkim gratulujemy! 

Opiekunowie w składzie: Tadeusz Rzepiela, Krzysztof Kwiecień, Adam Ficek, Szymon Kos i Szymon Słoma. 

Zdjęcia z tego wydarzenia poniżej!  

Rok szkolny 2018/2019 bardzo dobrze rozpoczęli nasi pingpongiści. Dzięki drużynowym zwycięstwom w Chorzowie zapewnili sobie awans do zawodów wyższego szczebla. W zawodach rejonowych zarówno zespoły dziewcząt, jak i chłopców, zdobyły pierwsze miejsca i wywalczyły sobie prawo startu w półfinałach wojewódzkich, które odbyły się w miejscowości Chybie. Chłopcy ukończyli rywalizację na 4 miejscu, a dziewczęta na drugim, dzięki czemu zakwalifikowały się do walki w zawodach wojewódzkich.

Skład reprezentacji licealistek:

 1. Karolina Lis II b
 2. Julia Gaweł III a
 3. Anna Warzech II c

Skład reprezentacji licealistów:

 1. Jakub Polczyk III c
 2. Bartłomiej Rupeć II b
 3. Marcin Traskowski II b