• windsurfing słowak
  • dzien sportu słowak
  • Rejs Słowaka
  • Żagle Słowak
  • Sala gimnastyczna
  • Narty Słowak

W dniach 7-24 września uczniowie Słowaka po raz kolejny brali udział w rejsie żeglarskim. Tym razem tradycyjny, wrześniowy Rejs Słowaka odbywał się na północy Mazur. 

Przygodę rozpoczęliśmy i zakończyliśmy w porcie w Wilkasach. Po drodze zawitaliśmy do bindugi Zimny Kąt, następnie dalej na północ do Kętrzyńskiej Przystani, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy jeden z najstarszych portów na Mazurach, Sztynort.  

W czasie rejsu uczniowie zdobywali umiejętności żeglarskie, poznawali teorię żeglowania oraz samodzielnie przygotowywali posiłki. Silny wiatr pozwolił zaprzyjaźnić się z przechyłami i poznać smak prawdziwego żeglarstwa. 

Kolejny raz sukcesem okazał się projekt, dzięki któremu uczniowe mogą zdobyć uprawnienia żeglarskie w czasie Rejsu Słowaka. Przypomnijmy, że uczniowie którzy uczestniczą w co najmniej dwóch rejsach mogą pod koniec przystąpić do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. W tym roku do egzaminu przystąpiło 5 osób i wszyscy zaliczyli go poztywnie. Gratulujemy! 

Opiekunowie w składzie: Adam Ficek, Janusz Dubiel i Szymon Słoma. 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia poniżej.

rejs slowaka 2021

Po burzliwej naradzie udało się wskazać zwycięskie zdjęcie. Niełatwo było wybrać najlepszą pracę, każda z nich była ciekawa i na swój sposób wyjątkowa. Zwycięską pracę nadesłała Martyna Szymura z klasy IIIa. Fotografia Marty Pokludy z klasy Ic zajęła drugie miejsce, a trzecie praca Magdy Matys z klasy Id. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, a najciekawsze zdjęcia można zobaczyć poniżej.

 

konkurs fotograficzny 2021

W dniach 2-6 marca klasa I A liceum IV-letniego przebywała na obozie narciarskim na Klimczoku, gdzie od ubiegłego roku wyjeżdżają wszystkie klasy I uczące się w naszym liceum. Młodzież miała okazję uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie, a przede wszystkim być razem w tak pięknym miejscu.

 

klimczok oboz

Miło nam poinformować, że nasze siatkarki zostały mistrzyniami Chorzowa!!! W finale, który odbył się w naszej szkole pokonały bez straty seta kolejno reprezentację CKZiU oraz SMS IX LO.

Skład zwycięskiej drużyny: Julianna Ostrowska 3b, Karolina Lis 3b, Kinga Grycman Ie IV, Basia Bazger 3d, Ania Krzywiecka 2c, Magda Skubacz Id IV, Julia Skoczek 3b, Zuzia Bochenek 2b, Dominika Pluta 1bIV, Wiktoria Grześkowiak Id, Magda Dudek 2b, Wiktoria Ha 1a IV, Basia Gibińska 1c IV

Najlepszą zawodniczką turnieju została Julianna Ostrowska.🙂

Serdecznie gratulujemy.

siatkówka