• dzien sportu słowak
  • windsurfing słowak
  • Żagle Słowak
  • Rejs Słowaka
  • Sala gimnastyczna
  • Narty Słowak

Po burzliwej naradzie udało się wskazać zwycięskie zdjęcie. Niełatwo było wybrać najlepszą pracę, każda z nich była ciekawa i na swój sposób wyjątkowa. Zwycięską pracę nadesłała Martyna Szymura z klasy IIIa. Fotografia Marty Pokludy z klasy Ic zajęła drugie miejsce, a trzecie praca Magdy Matys z klasy Id. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, a najciekawsze zdjęcia można zobaczyć poniżej.

 

konkurs fotograficzny 2021

W dniach 2-6 marca klasa I A liceum IV-letniego przebywała na obozie narciarskim na Klimczoku, gdzie od ubiegłego roku wyjeżdżają wszystkie klasy I uczące się w naszym liceum. Młodzież miała okazję uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie, a przede wszystkim być razem w tak pięknym miejscu.

 

klimczok oboz

Miło nam poinformować, że nasze siatkarki zostały mistrzyniami Chorzowa!!! W finale, który odbył się w naszej szkole pokonały bez straty seta kolejno reprezentację CKZiU oraz SMS IX LO.

Skład zwycięskiej drużyny: Julianna Ostrowska 3b, Karolina Lis 3b, Kinga Grycman Ie IV, Basia Bazger 3d, Ania Krzywiecka 2c, Magda Skubacz Id IV, Julia Skoczek 3b, Zuzia Bochenek 2b, Dominika Pluta 1bIV, Wiktoria Grześkowiak Id, Magda Dudek 2b, Wiktoria Ha 1a IV, Basia Gibińska 1c IV

Najlepszą zawodniczką turnieju została Julianna Ostrowska.🙂

Serdecznie gratulujemy.

siatkówka

 

W dniach 7-12 września uczniowie Słowaka żeglowali Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich! W czasie rejsu uczniowie zdobywali umiejętności żeglarskie, poznawali teorię żeglowania oraz samodzielnie przygotowywali posiłki. Co prawda to tylko kilka dni, ale rejs to prawdziwa szkoła życia! Wiatr dopisywał, przechyły i refowanie żagli nam niestraszne! 

Wielkim sukcesem okazał się projekt, który trwał od poprzedniego rejsu. Trzech uczniów zdobyło uprawnienia żeglarza jachtowego, a kolejne pięć osób sternika motorowodnego! Wszystkim gratulujemy! 

Opiekunowie w składzie: Tadeusz Rzepiela, Krzysztof Kwiecień, Adam Ficek, Szymon Kos i Szymon Słoma. 

Zdjęcia z tego wydarzenia poniżej!